Biçimine Göre Veri Tabanı Listesi: Yeni Veritabanlari

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Num Hepsi
Filtrelenen biçim türü: Yeni_Veritabanlari. Tüm türleri görüntüle.
AYEUM Yardım Rehberi

AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi): sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur.

Kullanıcılara araştırma yöntemleri ve araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımları hakkında eğitim videoları sunmaktadır
"Üye ol" kısmından üniversitemizin vermiş olduğu kurumsal e-posta adresiniz (*karatekin.edu.tr uzantılı) ile üye olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.


 


BookCites
BookCites Türkiye merkezli yayıncıların yayımladığı kitapları temel alan bir atıf dizinidir. Türkiye merkezli yayıncılar tarafından yayımlanan binlerce kitabın ve hakemli konferanslar/sempozyumlar sonucu yayımlanan akademik kitaplarda bulunan atıfları kapsamayı amaçlar.

BookCites aynı zamanda akademik bir veri tabanıdır. Kullanıcılar tek bir arama panelinden kitap ve kitap bölümü içerisinden arama yapabilir. Açık erişimli kitapların tam metinlerine de kolaylıkla ulaşabilirler.

Ayrıca kurumlara özel olarak hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi istatistikler sunulmaktadır.
eOsmanlıca
eOsmanlıca, Osmanlı Türkçesini en kolay ve en doğru tekniklerle öğretebilmeyi hedefleyen toplam 79 dersten oluşan bir eğitim platformudur. Bu platforma özel kurgulanan oyunlaştırılmış (doğru/yanlış, eşleştirme, şıklı ve gördüğünü yaz vb.) sistemle e-Osmanlıca, 7'den 70'e ilgili herkese hitap edecek ve öğretecek şekilde tasarlanmıştır.
HiperKitap
Hiperkitap, dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konuda 22.000 civarı E-Kitap barındıran bir veritabanıdır.
Ayrıca Hiperkitap mobil uygulaması ile de dilediğiniz yerden e-kitaplara erişim sağlayabilirsiniz. Mobil uygulamayı uygulama mağazasından cihazınıza kurduktan sonra kurumsal e-posta adresiniz (*@karatekin.edu.tr uzantılı) ile üye olmanız gerekmektedir.
Alternatif Erişim Adresi: https://www.hiperkitap.com/
Idealonline Süreli Yayın Veri Tabanı

İdealonline veritabanı; bilim, edebiyat, eğitim, mimarlık, sanat, spor, tarih ve tıp alanlarında Türkçe dergileri, konferans tutanaklarını ve kitapları kapsamaktadır.

1.000+ Akademik/Popüler Süreli Yayın

155.000+ Tam Metin Makale

17.000+ Arşiv Sayısı

 

İdealonline Süreli Yayın Listesi

İdealonline Süreli Yayın Veritabanı Tanıtım


Kelime.com
Kelime.com: Onlarca sözlük içerisinde aradığınız kelimenin dil, tür, anlam ve etimolojik köken bilgisini sunan, aranan kelimenin benzerlerini ve türevlerini bulan, aynı zamanda yıpranma ve silinmeden dolayı okunamayan kelimeleri çözümlemeye yarayan bir sözlükler veritabanıdır.

Deneme Bitiş Tarihi: 01.12.2023
LegalOnline
Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Online kütüphane ile; telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları ve 14 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Online Kütüphane Kullanım Klavuzu

Legalbank ile; içtihatlara, mevzuatlara, akademik ve uygulamaya yönelik makalelere, tezlere, gerekçelere, dilekçe ve belgelere, online olarak erişilebilmektedir.

Legalbank Kullanım Klavuzu
Military Big Data Yardım Rehberi
Yerli bir veri tabanı olan Military Big Data, kara, deniz, hava ve robotik platformları ile bunların kullandığı silah sistemleri ve mühimmatlara yönelik çeşitli bilgiyi, ülke detaylarıyla birlikte kullanıcısına ulaştırarak; harekât, teşhis, tanımlama, iş geliştirme, eğitim ve karar verme süreçlerinin tamamında katma değer yaratmayı hedeflemektedir. Military Big Data ayrıca; ülkeler, bölgeler ve kıtalar düzeyinde envanter ve kabiliyet temelli karşılaştırmalı analiz imkanı sunmaktadır.

Erişim için sağ üst köşedeki "Giriş Yap" menüsüne tıklamanız gerekmektedir.
 
Piri Keşif Aracı Yardım Rehberi
Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Abone veri tabanlarını, kütüphane kataloğunda bulunan basılı materyalleri, YÖK Ulusal Tez Merkezi'nde bulunan tezleri ve Açık Erişim veri tabanlarını tarar.
 
Springer Nature - Intelligent Technologies and Robotics 2021
Intelligent Technologies and Robotics 2021 e-kitap koleksiyonu, akıllı ulaşım, insansı robotlar, otonom sürüş, IoT, akıllı şehirler, insan-bilgisayar etkileşimi, endüstri 4.0, medikal robotlar, yapay zeka ve veri bilimi gibi uygulamaları kapsamaktadır. Güvenilir ve güncel kaynakları bir araya getirmektedir.
651 elektronik kitap bulunan koleksiyonda kitap indirme işlemi için herhengi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Kampüs ağı içerisinden veya uzak erişim aracı üzerinden sayfaya bağlanarak tam metin indirme işlemi yapabilirsiniz.
Springer Nature - Intelligent Technologies and Robotics 2023
Intelligent Technologies and Robotics 2023 e-kitap koleksiyonu, akıllı ulaşım, insansı robotlar, otonom sürüş, IoT, akıllı şehirler, insan-bilgisayar etkileşimi, endüstri 4.0, medikal robotlar, yapay zeka ve veri bilimi gibi uygulamaları kapsamaktadır. Güvenilir ve güncel kaynakları bir araya getirmektedir.
700 elektronik kitap bulunan koleksiyonda kitap indirme işlemi için herhengi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Kampüs ağı içerisinden veya uzak erişim aracı üzerinden sayfaya bağlanarak tam metin indirme işlemi yapabilirsiniz.
 
Turcademy

Turcademy, multidisipliner bir e-kitap platformudur. Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Astana Yayınevi, Der Yayınları, Dora Yayınevi, Efil Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitimi Yayınları, Nobel Tıp Kitabevleri, Palme Yayınevi, Pegem Akademi, Phoenix Yayınevi, Seçkin Yayıncılık, Siyasal Kitabevi, Yapı Kredi Yayınları ve Yeni İnsan Yayınevi`ne ait yaklaşık 10.000 Türkçe e-kitaba erişim sunmaktadır.

Not: E-kitaplara erişebilmek için "karatekin.edu.tr" uzantılı mail adresiniz ile Turcademy web sayfasından üye olmanız gerekmektedir.
Not: Turcademy veritabanı e-kitapları DRM korumalı .pdc formatında indirmeye izin vermektedir. .pdc kitapları açabilmek için
veritabanına giriş yaptıktan sonra bağlantı üzerinden yapmanız gereken işlemleri görebilirsiniz.

 

Video kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Önemli Not: Çevrimdışı okuma için sunulan kullanıcı lisansında iki cihaz sınırı bulunmaktadır. Kullanıcı dilediği takdirde cihazdan lisansı silebilmektedir. Çevrimiçi okuma için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

 


Visible Body 3D Anatomi Atlası
Visible Body anatomi, fizyoloji, kaslar, iskelet sistemi, ve dolaşım sistemini etkileşimli 3 boyutlu modeller, animasyonlar, testler ve arttırılmış gerçeklik ile sunan bir programdır.

Visible Body uzaktan erişim için internet bağlantısı olmadan da çalışabilen iPad, iPhone ve Android™ cihazlara uyumlu mobil uygulamaya sahiptir.

Mobil cihazınız üzerinden kampüs ağına bağlıyken (kampüs içi veya uzaktan erişim VETİS üzerinden) şu adrese gidiniz: http://ovid.visiblebody.com/mobile/

Erişiminiz üniversitemiz IP adresleri üzerinden ise. Mobil cihazın tarayıcısını kullanarak http://ovid.visiblebody.com/mobile/ adresine gidin. Sayfa yüklendiğinde, cihazınızın IP aralığı ile ilişkili uygulamaları görmelisiniz. Mobil cihazınızın kurumsal WIFI ağı IP aralığı üzerinden bağlanmasını sağlamak için mobil veri bağlantınızı kapattığınızdan emin olun.

Kampüs dışı kullanıcıların Visible Body uygulamaları için kullanıcı kimlik bilgilerini almaları için talimatlar:

 1. Üniversitemizin Kampüs içi IP aralığı üzerinden veyaKütüphanemiz Uzak erişim https://katalog.karatekin.edu.tr/vetisbt/?dil=tr&p=1 sunucusu aracılığıyla http://ovid.visiblebody.com/mobile/ adresine gidin.
 2. "Kampüs Dışı?" Seçeneğini tıklayın.
 3. E-posta adresinizi gönderin, VisibleBOdy sizden bir doğrulama kodu isteyecektir
 4. Hemen doğrulama kodunu içeren bir e-posta alacaksınız
 5. E-posta ile alınan doğrulama kodunu girin ve gönder düğmesine basın
 6. Artık kullanıcı kimlik bilgilerinizi hem ekranda hem de e-posta ile alacaksınız
 7. Mobil cihazınızda VisibleBody uygulama bağlantısına tıklayın ve talimatları izleyin

 

Mobil uygulamaları indirmek için:

 • Mobil cihazınız üzerinden kampüs ağına bağlıyken (kampüs içi veya uzaktan erişim VETİS üzerinden) şu adrese gidiniz: http://ovid.visiblebody.com/mobile
 • ON CAMPUS butonuna basınız.
 • İndirebileceğiniz uygulamalar listelenecektir.
 • Uygulamaları kurduktan sonra 150 gün boyunca internet bağlantısı olmadan kullanabilirsiniz.
 • 150 gün sonunda kampüs ağına bağlanarak, uygulamaları tekrar aktifleştirebilirsiniz

 

 

Human Anatomy Atlas:

Bu insan anatomi genel referans kaynağı 3 boyutlu bir görselleştirme ve öğrenme aracıdır ve insan vücuduna ait sistemleri keşfetmek ve etkileşime girmek için kullanılır.

5,000`in üzerinde etkileşimli, tıbbi olarak tutarlı erkek ve kadın anatomik yapısı içerir. İçerik önde gelen anatomistler tarafından denetlenerek, tıp eğitimi almış medikal ilustratörler tarafından yaratılmıştır. Sistemik, ve bölgesel anatomiye ek olarak, duyular, kas hareketleri, ve 25 kesit görüntü içermektedir.

 

Muscle Premium:

 

Bu tam etkileşimli 3 boyutlu atlas ile insan vucüdu ve kaslarında derinlere dalın. Öğrenciler, eğitimciler, ve kaslar, bağlantıları, hareketleri (özellikle sporcu sağlığı), fiziksel terapi, kriopratik, tıbbı cihaz, ve diğer alanlarda detaylı bilgi almak isteyen bütün sağlık profesyonelleri için mükemmel bir araçtır.

Muscle Premium aralarında siyatik, rotatör manşet yırtığı, kaval kemiği kırıkları, ve çok daha fazlasının`da olduğu 20`den fazla yaygın patolojinin 3 boyutlu sunumunu içerir. Binlerce 3 Boyutlu kas, kemik, ligamen, çürük, sinir, ve damar modeli, normal anatomiyi sunmaktadır. Modeller, açıklamalar, telaffuzlar, iskelete bağlantı noktaları, kas eklentileri, kesintiler, ve kan akışını içermektedir. Kas hareket animasyonları - yaklaştır, döndür, ve açıyı değiştirerek istediğiniz açıdan çalışın.

 

Skeleton Premium:

 

Bu lider ansiklopedik referans kaynağı iskelet anatomisini, fizik tedavi uzmanları, meslek hastalıkları uzmanları, öğrenciler, eğitimciler ve konu hakkında bilgi almak isteyenlerin ihtiyaçlarına uygun olarak sunmaktadır.

İskelet sisteminin derinliklerine inin: kemikler, bağ dokusu, kemik yer işaretleri, eklemler ve eklem sıvıları, kemik dokusu, patolojiler ve çok daha fazlası.

 • Kemikler, bağ doku ve eklemlerin hareket eden modellerini içeren yüzlerce 3 Boyutlu çizim
 • 800`den fazla kemik yer işareti hakkında detaylı bilgi
 • Görüntülenen anatomi ve patolojileri hakkında animasyonlar ve ilustrasyonlar

 

Physiology Animations:

 

İnsan vücudunun temel fizyolojik işlemlerini 70`in üzerinde yüksek kaliteli video ile, ilustrasyonlar, ve animasyonlar eşliğinde sunan kapsamlı bir kaynaktır.

Bu animasyon koleksiyonu İnsan Anatomi Atlası programına mükemmel bir ektir; ve karmaşık konuları kısa videolar (30-60 sn)`a sığacak şekilde özetlemekte ve anlamlandırmayı kolaylaştırmaktadır.

 • Vücut sistem fonksiyonları, detaylı fizyoloji, ve sık karşılaşılan durumlar hakkında 60`dan fazla animasyon
 • Sistem incelemeler: Endokrin bezeler ve hormonlar, iskeletin fonksiyonu, kardiyovasküler fizyoloji, ve özel duyular
 • Detaylı animasyonlar: Solunum hızı, kalbin durumu, üre oluşumu, epiglotis işlevi, ses üretimi, ve kas iskelet kasılmaları

 

Heart & Circulatory Premium:

 

Bu özel program ile kalp ve dolaşım sisteminde bir yürüyüşe çıkın; 3 Boyutlu modelleri ve etkileşimli sunumları kullanarak, kullanıcıya derinlemesine bir bakış sunmaktadır. Hem sağlık sektörü çalışanları, hem de öğrenciler bu programı öğrenme, referans, ve hasta eğitimi amaçlarıyla kullanabilirler.

3 Boyutlu anatomik modeller, etkileşimli sunumlar, kısa testler, ve animasyon ve ilustrasyonlardan oluşan bir referans galerisi içermektedir

 • Dolaşım sisteminin anatomisi ve fonksiyonlarına giriş sunan etkileşimli, 3 boyutlu sunumları izleyin
 • Kardiyovasküler sistemin 600`den fazla 3 Boyutlu modelini keşfedin
 • Basit fonksiyonlar, genel patolojiler, ve işlemler hakkında özet animasyonları izleyin
 • Basit anatomiyi anlatan ilustrasyonları inceleyin

Web of Science - Preprint Citation Index Yardım Rehberi
Web of Science’daki Preprint Citation Index, önde gelen arşivlerinden gelen ön baskıların multidisipliner bir koleksiyonudur.
Preprint Citation, Index ile disiplinler arasında ön baskı literatüründeki en son buluşları hızlı bir şekilde bulabilir, yeni bulgular mevcut olduğunda bildirim alabilir, bir fikrin gelişimini daha eksiksiz bir şekilde izleyebilir ve hakem değerlendirmesinden geçmeyen kaynakların güvenilirliğini değerlendirebilirsiniz. 1991 yılına kadar uzanmaktadır ve veritabanı günlük olarak güncellenmektedir.
Wikilala
Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca (1729-1928) ve Erken Cumhuriyet Dönemi (1923-1950) metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde günümüz Türkçesiyle "arama" yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir.

Meraklıların veya akademik çalışmalar yapan araştırmacıların halihazırda Erken Cumhuriyet ve Osmanlıca metinlerde latin harfleriyle bütünleşik arama yapabilmelerine imkân tanıyan bir kütüphane bulunmamaktadır.

Deneme Bitiş Tarihi: 01.12.2023

Kampüs Dışı Erişim

Kampüs ağı dışındaysanız açıklama kısmında kilit işareti bulunan veritabanlarına erişemezsiniz. Bu veritabanlarına kampüs dışından erişebilmek için ilgili rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Rehber

SubjectsPlus ile Güçlendirilmiştir.