Veri Tabanı Listesi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Num Hepsi
Global Library of Womens Medicana
Kadın sağlığı vs.
Google Akademik
Google Akademik (İngilizce özgün adı: Google Scholar), 20 Kasım 2004 tarihinde Google tarafından hizmete alınan ve sadece akademik makaleler ve konularda arama yapan bir arama motorudur.Konuların altındaki atıflar bölümünde makaleye atıfta bulunan diğer makalelerin sayısını ve o makalelerin listesini verir. Bir makalenin atıf saysını öğrenmek için Scopus ve Web of Science'da kullanıcıların üye olmaları gerekmektedir. Google Scholar bu hizmeti ücretsiz olarak sağlamaktadır.
Google Books
Disiplinler arası milyonlarca kaynak.

Google Patents
Google Patents, dünyanın dört bir yanındaki 100'den fazla patent ofisinden 120 milyondan fazla patent yayınının yanı sıra Google Akademik ve Google Books'da endekslenen daha fazla teknik belge ve kitap ve önceki sanat arşivinden belgeleri içermektedir.
Gravür Dünyası Dijital Gravür Kütüphanesi
Gravür Dünyası Dijital Gravür Kütüphanesi bünyesinde 10.000 civarı gravür ve harita barındırmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye'nin yanı sıra dünya genelinde tarih, sanat, moda, müzik, tiyatro ve daha birçok konuda geniş bir koleksiyon sunmaktadır. İçerikleri arasında antik şehirler, kiliseler, tarihi olaylar, haritalar, mimari yapılar, Shakespeare eserleri, müzik bestecileri, kostüm tarihi, sanatçı portreleri ve botanik gravürleri gibi çeşitli görseller bulunmaktadır, bu da kütüphaneyi çok yönlü bir kültürel kaynak haline getirmektedir.
GreenFILE - EBSCO
GreenFILE, doğa ile ilgili multidisipliner bir veri tabanıdır. Kapsadığı başlıklardan bazıları şunlardır; küresel ısınma, iklim değişiklikleri, kirlilik, ağaçlandırma, tarım, yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm. 13,000’e yakın açık erişim tam metin kayıt içeren içeren bu veri tabanında, 850,000’in üzerinde kayıt özetleriyle birlikte indekslenmektedir.

Kampüs Dışı Erişim

Kampüs ağı dışındaysanız açıklama kısmında kilit işareti bulunan veritabanlarına erişemezsiniz. Bu veritabanlarına kampüs dışından erişebilmek için ilgili rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Rehber

SubjectsPlus ile Güçlendirilmiştir.